Mezun Takip Sistemi
Üniversitemiz mezunlarına ulaşmak amacıyla “Mezun Takip Sistemi” oluşturulmuştur. Bu sisteme, http://mezunlar.ankara.edu.tr adresinden ulaşılabilmektedir.

Rektörün Mesajı
DEĞERLİ MEZUNUMUZ

 

 

Ankara Üniversitesi verdiği nitelikli eğitim ve araştırma, bilgi üretme ya da kültür sanat etkinlikleriyle öğrencilerini yetiştirirken topluma da katkıda bulunmaktadır. Üniversitemiz bunu yaparken, evrensel değerlere, değişim, yenilikçilik ve yaratıcılık kavramlarını da göz ardı etmemektedir. Ankara Üniversitesi, Cumhuriyetin Üniversitesi, Atatürk’ün Üniversitesi bir bilim çınarıdır. Bu bilim çınarının temelleri 1925’te ‘Ankara ruhuyla’ Ankara Hukuk’la başlıyor. Ankara Üniversitesi kökleri sayesinde genç Cumhuriyete çok önemli katkılar sunmuş, misyonunu yerine getirme konusunda da çok önemli adımlar atmış ve bugünlere bizi getirmiştir.

Üniversitemizin kazandırmaya çalıştığı temel değerler arasında Ankara Üniversitelilik Ruhu’ ve ‘Ankara Üniversitelilik Bilinci’ gelmektedir. Bu değerlerin temelinde de çağdaş, entelektüel, yurtsever, çalışkan, lider özelliklere sahip bireyler vardır.

Sevgili mezunlar, sizler de bu bilinç ve güç ile eğitim aldınız. Bugün her biriniz toplumumuzun değişik katmanlarında hizmet üretiyor aldığınız eğitim ile ulusal değer yargılarına kattığınız yeni bilgilerle toplumuza yön veriyorsunuz. Eminimim ki yaptığınız tüm çalışmalar ve ürettiğiniz tüm değerlerde Ankara Üniversiteli olmanın gururunu yaşıyor ve üniversitemizi başarı ile temsil ediyorsunuz. Eminim ki yaptığınız işlerde sabır, hoşgörü, kararlılık, vefa duygusunu her zaman rehber ediniyor, insan sevgisini kendinize ilke ediniyorsunuz. Eminim ki Üniversitemizi her platformda en iyi şekilde temsil ediyorsunuz.

Sizlerle daha iyi iletişim kurmak birbirimizle olan etkileşimi artırmak ve Ankara Üniversitelilik ruhunu tüm mezunlarımızla paylaşmak amacıyla oluşturduğumuz “Mezun Bilgi Sistemi” sizlerin hizmetine açıyoruz. Sistemimiz, sizlerin destek ve önerileriyle gelişecek ve  daha çok Ankara Üniversiteliye ulaşacaktır.

Prof. Dr. Erkan İbiş
Rektör